Partneři

Představujeme Vám naše partnery. Jsou to sice firmy, ale za každou firmou je člověk. Konkrétní, přesně ten, se kterým se rádi setkáte a moc rádi ho podpoříte v tom, co dělá. Pro nás je tohle banda fakt úžasných lidí. Každej z nich to dělá skvěle a proto jsme si je vybrali. Na začátku jsme si řekli, co bychom s sebou chtěli mít. Čemu věříme. A když už jedem na trošku delší trip, tak tomu našemu vybavení můžeme dát pořádně pokouřit. Uvidíme, čím vším si budeme muset společně projít. Každopádně budou u všeho alespoň symbolicky všichni TITO lidi, kteří jsou maskovaní za následující značky a firmy. Přesně tihle nás podpořili v tom, co chystáme. Nemáme v zádech velkého sponzora, jedeme z vlastní kapsy… Ale oni nám fandí a my jim fandíme taky. Každej z nás jde za tím svým štěstím.

 

 

mediální partneři:

něco málo o tom, jak jsme se s partnery dali dohromady:

scott

Historie společnosti SCOTT se datuje do roku 1958, kdy Ed Scott způsobil revoluci v lyžování vynálezem prvních hliníkových lyžařských hůlek. Od té doby uvedla firma na trh mnoho dalších inovativních produktů. No a my se na našem výletu můžeme pyšnit oblečením právě od této značky. Jsme s ním moc spokojení.

motopalič

Tak k těmhle lidem jsme přišli jak slepí k houslím. Jeli jsme si koupit helmy do Moto Lhotský a tak řešíme údržbu a nějaký náhradní šroubky na helmy a už kecáme o svým plánu. Pan Lhotský nás hned začal zpovídat v čem jako pojedeme atd. A že on teda jasně preferuje Scott a že nepromoky jsou první liga. Ať to zvážíme. Neměl ale správný velikosti skladem, tak nás poslal k Paličům a ještě nás tam předem telefonicky uvedl. Bez jakýchkoli očekávání jsme si jeli vyzkoušet prý ty nejvíc nejlepší hadry pro náš účel… Na prodejně jsme se potkali s naprosto báječnýma lidma. Nejde to ani popsat, co jsme tam zažili. Prostě souznění. Kdy si najednou sednete a víte, že jste na tom správným místě. Vojta má Scotťáckou postavu, prostě to dělají na něj. U mě byl problém. Jsem drobná a malý pánský velikosti mi nejsou tak dobře, jako třeba Hance Ptáčkové. Projevila se obrovská touha nám pomoct a mám jako první holka v ČR tu možnost pořídit si holčičí komplet Scott. Jdu do něj 🙂

recall

Už první Mirčin komunikátor na motorku byl Interphone. Sice stařičký, ale vydržel jí 5let a to ho koupila z druhé ruky po dvou letech provozu. Lidi kolem těchhle vychytávek jsou hustá banda. Supr kluci co dokáží poradit a pořešit snad uplně všechno. Měli jsme rok starý komunikátory, kluci nám je oservisovali a jedem s nimi. Nechali jsme si doporučit kamerky na helmu Nilox, zatím moc neprozkoušená věc u nás, aspoň to bude trochu napínavý.

bartus

Bighusky a Bartus. Jeden bez druhého nejsou to, co dohromady. Úžasní chlapi, se kterými je sranda a jsou pro každou ptákovinu. Tomáš dokáže i nemožné. Zakázková výroba, individuální řešení. To je jeho. Potřebovali jsme trošku obrnit malý GS, takže bylo jasno. Tihle chlápci dokáží společnými silami okufrovat a opadákovat uplně všechno…jako fakt fšechno 🙂  

bisnode

Mirčin zaměstnavatel před odjezdem. Střední firma plná úžasných lidí. Nejlepší pracovní kolektiv, jaký kdy zažila a všichni jí drží pěsti. Podpora neuvěřitelná!!! Bisnode shromažďuje veškerá data o společnostech a podnikatelích, analyzuje je a vytváří i statistické modely. Dokáže pomoci s podnikáním skoro každé firmě na trhu. Je to mazec!

tilak

Tilak je ryze česká značka oblečení s výrobou v Šumperku. Chtěli jsme se oblíct na nějaký výlety po horách a obalit těla vrstvou, která nás krásně zahřeje i když bude fakt kosa. Volba byla jasná. Ověřená kvalita. Na našich bundách se vyřádily český ruce a jsme za to rádi. Největší výsadou této značky je servis. Jsme zvědaví, v jakém stavu přivezeme ošacení domů, určitě nás s tím ale holky z Tilaku nevyhodí 🙂 Za touto značkou stojí Roman. Vysokej chlap, kterej má bohatý zkušenosti a dokáže poradit v mnoha směrech. Má neskutečný přehled ve svým oboru a dal nám pár perfektních tipů.

motozem

Motozem je prý zem, kde žijí motorkáři. Říkají to o sobě a všechno tomu podřizují. Parádní sestava lidí, kteří jedou na neskutečný obrátky. Neustále makaj a zlepšují se. Přichází stále s něčím novým a jejich vášeň neslábne. Prodejny stojí za návštěvu. Všechno má svůj systém, všude dostatek místa a člověk si připadá, že tam je fakt doma. Jo a tak vstřícný slečny prodavačky jako v Motozemi v Dobré, snad jinde ani nejsou.

mojegs

Lukáš je týpek, kterej ví co chce a jde si za tím. Je profíkem v mnoha směrech a dokáže sehnat ledacos. Díky němu máme třeba parádní přídavný světla. Konečně ta Mirčina malá mrcha taky svítí 🙂

K-Gear

S Petrem jsme se poznali až při plánování naší cesty. Máme ale pocit, že se známe už snad století. Úžasnej člověk, hlava mu frčí v neuvěřitelných otáčkách. Je mozkem i rukama K-gearu a je to vidět uplně na všem. Nikdy jsme o této značce neslyšeli a nějak nás míjela. Dnes je to jinak. Česká firma, česká výroba, prvotřídní kvalita, praktičnost ale zárověň účelná jednoduchost… Poprvé jsme spolu seděli a kecali asi 4hodiny a totálně nás dorazil ve chvíli, kdy říká: „Jestli tu rolku někde uplně rozsekáš, tak ti klidně pošlu novou… ale ty mi musíš poslat to rozsekaný, já na tom budu zkoumat jak to vylepšit.“ 🙂

Eurovalley

Po bankovní praxi si Miri myslela, že sjednání cestovního pojištění bude brnkačka. Po dvou dnech pročítání pojistných podmínek to vzdala. Jízda na motocyklu, nadmořské výšky, pobyt delší jednoho roku, výluka pro některé státy… Na doporučení jsme se obrátili na zprostředkovatele. Mysleli jsme si, že až řeknem všechno, co potřebujem, vysmějí se nám. Opak byl pravdou. Super přístup a v podstatě na míru nám byli schopni sjednat pojistku. Podmínky parádní a cena přibližně stejná, jako platby zdravotního pojištění v ČR. Bomba. Vřele všem doporučujeme.

Kayu

Důkaz, že vesmír funguje. Ne, v klidu. Vysvětlím. Kayu je značka ručně dělaných dřevěných plnících per. Chtěli jsme si z psaní našeho deníku udělat trošku rituál. Plnicí pero by mohlo být tou správnou cestou. Nastalo rozhodování: Mohu si vybrat jakékoli dřevo. Co to bude…? Vojta si vymyslel bubenickou paličku. Kluk, který pera ručně vyrábí, ho kdysi přivedl k bicím. Trochu symboliky 🙂 No tak mezi svátky zavítáme do dílničky a že bychom si chtěli nechat udělat pero. V tom nám Michal podá papírovou krabičku a v ní je (teď už náš) Kája. Z bubenické paličky a dokonce má modré kování (bavorácky modré). Někdo si ho na svátky nevyzvedl a už ho nepotřebuje…Tady ho máte. Je to číslo 83…

bighusky

Bighusky a Bartus. Jeden bez druhého nejsou to, co dohromady. Úžasní chlapi, se kterými je sranda a jsou pro každou ptákovinu. Roman dělá parádní kufry za supr ceny. Vojta je už dobře zná, na své bývalé motorce je měl a byl extra spokojen. Tady nebylo co řešit, jestli se potřebujeme nabalit, tak hlavně do nich. 

individual

Jsme český výrobce zabývající se ruční zakázkovou kusouvou i sériovou výrobou zejména designových technických komponentů a designových interiérových prvků a předmětů. Pro komplexní ruční zpracování produktů využíváme zejména nejkvalitnější vlastní české materiály a produkty od českých firem a výrobců.

rockway

Viktor je známá osobnost mezi motorkáři. Známe se už nějakej pátek a má vyzkoušeno v podstatě všechno, co prodává. Jezdí na mašině a kempuje v přírodě. Jeho rad si ceníme. S ním jsme řešili hlavně výběr tankvaku a karimatky. Šustí? Nešustí? atd. dokáže poradit z vlastní zkušenosti a to se hodí. Dováží značky, který nikdo moc nemá a hlavně je má na krámě. Není nad to si všechno omrknout naživo.

Tradops

Kamarád Komín, v civilu Petr, je členem našeho support teamu. Je naší logistickou spojkou. Kdyby náhodou bylo potřeba něco řešit, můžeme se obrátit na něj. A to se hodí.

motorkari.cz

Mediální partner, tak se to myslíme říká 🙂

Ne, bezesrandy. Vyšli nám maximálně vstříc. Je to jeden z největších motorkářských webů a proto to byla jasná volba. Díky nim se můžete těšit na pravidelné články z našeho putování.

kolamadolu.cz

První a jediný český podcast o motorkách a cestování. Aleš ví, co dělá a dělá to dobře. Sami ho už nějakou dobu posloucháme a tak máme velikou radost, že i my jsme se zde objevili. Konkrétně v jízdě 102.

lonely planet česká republika

Průvodce Lonely Planet asi každý z Vás zná. Krom angličtiny už je řada z nich i v češtině. Při plánování jsme je hojně využívali a musíme ocenit jejich zpracování. Vedle informací co kde vidět, jsou zde i praktické tipy na ubytování nebo restaurace. Všechno je hlavně přehledně vidět v mapce u jednotlivých destinací.